Ana sayfa » Ticaret » Ukrayna Cevizi ve Ticareti

Ukrayna Cevizi ve Ticareti

Ukraynada Ceviz Fiyatları 2018

Ukrayna ceviz fiyatları ve ticareti konusunda sizlerden fazlasıyla mesaj aldık. Dolayısıyla bu konuda sizi bilgilendirmek, Ukrayna’da ceviz fiyatları, Ukrayna ceviz ithalatı, temini ve gümrükte oluşabilecek sıkıntılar konusunda bir kaç yazı yazmak istedik. Son zamanlarda artan ceviz ithalatı ile ceviz piyasasında rekabet oluşmaya başlamıştır. Kalitesiyle tanınan ve ülkemize ihraç edilmeye başlanan Ukrayna cevizi, kalite kalitedir. Hesaplı ve pazarda kolay ulaşılabilir olması nedeniyle rağbet görmeye başlamıştır. % 30-40 beyaz, % 60-70 esmer oranına sahiptir. Ülkemizde 30-80 Türk Lirası olan ceviz fiyatları, yeni arayışlara sevk etmiştir. Ukrayna’nın kaliteli ve ucuz cevizine olan rağbet artmıştır.

Ukrayna’da Ceviz Fiyatları

Ceviz fiyatları, cevizin kalitesine göre değişmektedir ve dolar bazında fiyatlandırma gerçekleşmektedir. Ton başına fiyatlandırma gerçekleştiriliyor. İnternette 1000 dolar ton başı fiyatlandırma yapılmaktadır şeklinde yazılanlar yanlıştır. Fiyatlar taktir edersiniz ki cevizin türüne, kalitesine, satın alınacak şehirden size gelene kadarki yol masraflarına kadar bir çok sebepten ötürü değişiklik gösterir. Sizler için pazar araştırması yaparak Mayıs ayı fiyatlarını öğrendik. Siz bu yazıyı okurken fiyatlar değişmiş olabilir, yine de aklınızda ortalama fiyatlar oluşsun diye bilgilendirme yapalım.

  • 1. kalite kelebek beyaz cevizin kilosu 5,5 dolar
  • 1,8-1,4 oranında karışık beyaz cevizin kilosu 4,4 dolar
  • beyaz parlak kelebek (tüm ceviz) 3,5 dolar
  • beyaz parlak karışık (tüm ve kırık parçalar) 2,9 dolar

Aşağıdaki resimde kelebek ceviz ve miks ceviz örneklerini görebilirsiniz. Fiyatlar toplu alımlarda düşeceği gibi dolar kuruna göre de değişiklik gösterecektir. Güncel fiyatları yazıya yorum yaparak sorabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ukrayna Ceviz Fiyatları

Ukrayna’dan Ceviz İthalatı

Bu ülkede, hemen hemen her şehirde ceviz ağaçları vardır. Bu ceviz ağaçlarının çok olması nedeniyle bu ülkede ceviz bol bulunmaktadır. Fiyatlar da oldukça makuldür. Kalite oranı yüksek olan Ukrayna Cevizi, Eylül ve Ekim aylarında sezonu açılmaktadır. Ukrayna’da bu aylardan itibaren ceviz piyasası ve fiyatları belli olmaktadır. Vize kolaylığı ile Ukrayna Cevizi ticareti gelişmeye başlamıştır. Tarım Bakanlığı’ndan alınacak kontrol belgesi ile ithalat yapılabilir. KDV oranı % 8. Navlum yani taşıma ücreti, ceviz miktarına bağlı. Tonaj sınırı yoktur. İster kara, ister deniz yolu ile ithalatı gerçekleştirebilirsiniz. Genelde deniz yolu ile Odessadan Türkiye’ye cevizlerin gönderimi sağlanır. 10 veya 5 kiloluk torbalarda paketlenen cevizler gemiden kiralayacağınız konteynırlar ile istanbul, trabzon veya samsunda teslim edilir.

Ukrayna Ceviz Fiyatları 2018

Ceviz Fiyatları konusunda dünyada en ucuz ülkelerden biri Ukrayna’dır. 2018 fiyatları, sezonun girmesiyle birlikte belirlenebilir. Ton başına fiyatlandırma yapılarak ithal etme durumu vardır. Kalite bakımından birçok ülkeye göre önde olan Ukrayna, dünya genelinde ceviz konusunda üst sıralarda yer almaktadır. Türkiye piyasalarındaki ceviz fiyatlarının yüksek olması, Ukrayna ceviz fiyatları kategorisinde ilgiyi artırmıştır. 1 Türk Lirasının 6 Ukrayna Grivnası ile eşit olduğunu düşünürsek, ülkemiz için iyi bir ithalat merkezi olarak tercih edilebilir.

Bavulla da getirseniz, kamyon veya gemiyle de getirseniz, gümrük vergisi ödüyorsunuz. Bu nedenle, ithalat işlemlerinde gümrük vergisini hesaplamanız gerekir. Yüksek miktarda getirdiğiniz zaman kar marjınız daha yüksek olur. Düşük tonajlı alımlarda gümrük vergisi nedeniyle kar marjınız düşebilir. Alım kotası olmadığı için yüksek tonajlı Ukrayna ceviz ithalatı, ithalatçıya kazandıracaktır.

Ukrayna ceviz ithalatı, Ukrayna ceviz ticareti ve anlık kurdan ceviz fiyatları için yorum yapabilirsiniz.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

  • teşekkür ederim anlatım çok iyi.ben toptan türkiyeye gelmiş olan gümrük çıkışı iç ceviz almak stiyom 2 ton .ilgilenen kim olabiliir bilginizi isterim .0535xxxx224 noyu ararsanız sevinirim.